Jak se přestat bát mluvit anglicky

Nejde vám angličtina? Máte strach mluvit anglicky? Chcete to změnit? To pravé nastavení mysli vám to umožní!
Stres a těžkosti při studiu mohou způsobovat psychické bloky, které studium ještě více ztěžují. Pokud jste také někdy zápasili s angličtinou, možná vám bude následující příběh povědomý.

Na koučink přišla Klára, která se chtěla zbavit strachu a nepříjemných pocitů, které zažívala při mluvení anglicky.

Angličtinu totiž potřebuje ke své práci, při které musí mluvit anglicky k velkému množství lidí a stres, který přitom cítí, jí její práci značně znepříjemňuje. Řekla mi, že si je vědoma toho, že anglicky umí dobře, protože na tom pracovala řadu let. Ale její pocity jí říkají pravý opak.

Už dlouho se tohoto rozporu touží zbavit a proto přišla ke mně na koučink s podvědomím, abychom se na tenhle její psychický blok podívaly zblízka.

Zbavte se psychických bloků na angličtinu

Událost, kterou jsme musely při koučinku zpracovat byla na střední škole, kdy měla na angličtinu profesorku, která nesnášela svoji práci a dávala to pocítit studentům – tím, že když je při hodině vyvolala, tak za každou chybu, kterou ve větě udělali, jim srazila známku dolů. Není proto divu, že v pololetí celá třída propadala.

U Kláry to způsobilo, že nějakou dobu nebyla schopná mluvit anglicky vůbec. Dostala se z toho až v jazykovce, kdy laskavý učitel svým přístupem zapříčinil, že se postupně v angličtině rozmluvila.

Nepříjemné pocity s angličtinou spojené v ní ale zůstaly ještě dalších několik let. Nejdříve si myslela, že čím bude mít vyšší úroveň angličtiny, tím spíš dosáhne toho, že negativní pocity zmizí, ale nezmizely a tak pochopila, že se jedná o psychický blok, který potřebuje odstranit. Způsobovala ho následující omezující přesvědčení např.:

„Bojím se mluvit anglicky.“
„Moje angličtina je na mizerné úrovni.“
„Při mluvení anglicky se mi chce zvracet.“
„Angličtina je pro mě příliš těžká.“
„Zápasím s angličtinou.“
„Když mluvím anglicky před lidmi, jsem ztrapňovaná.“
„Nikdy se nemůžu naučit mluvit anglicky.“

Sabotující přesvědčení jsme nahradily pomocí koučovacích technik NLP novými užitečnými přesvědčeními:

„Těší mě mluvit anglicky.“
„Moje angličtina je na vysoké úrovni.“
„Když mluvím anglicky, cítím se skvěle.“
„Angličtina je pro mě snadno zvládnutelná.“
„Angličtina mi jde v pohodě, snadno a s lehkostí.“
„Když mluvím anglicky před lidmi, lidé reagují pozitivně.“
„Umím anglicky skvěle.“

Zamilujte si angličtinu

Klára získala nové sebevědomí a opravdu si angličtinu zamilovala. Řekla mi, že kdyby tenhle psychický blok v minulosti neměla, nebylo by pro ni studium tak těžké a požadovaných výsledků by dosáhla mnohem snadněji a rychleji.

Mindset (nastavení mysli) hraje při studiu zásadní roli! Chcete si studium usnadnit? Dostaňte do svého podvědomí přesvědčení, která vás zbaví pocitů nejistoty a studium vám významně ulehčí. Zbavte se strachu z mluvení a zažijte pocit, že studium angličtiny je snadné! Nové sebevědomí v angličtině se vám velmi vyplatí a její znalost vám otevře dveře do světa!