Jak pochopit rozchod a pohnout se dál

Máte za sebou rozchod s partnerem? Máte v sobě nedořešené otázky a nenalézáte na ně odpovědi? Asi si uvědomujete, že vám to znemožňuje pohnout se ve svém životě dál a navázat nový vztah. Vaše podvědomí má odpovědi, které chcete vědět a vy je můžete získat…

Možná se váš rozchod podobá jednomu z následujících příběhů.

Po uši zamilovaná a jako náhradník v záloze pro partnera

Moje klientka Jana mi vyprávěla svůj problém s Jirkou, do kterého je už léta beznadějně zamilovaná. Dlouhodobě mají spolu takový vztah – nevztah.

Když jsou spolu, vypadá to ideálně a ona nevidí žádný problém. On se pak ale vždy odmlčí a randí s někým jiným… Po čase ji ale chce vždycky zpátky a ona, protože ho miluje, pokaždé doufá, že tentokrát to už bude jiné. To jí ale brání navázat vztah, který by směřoval k manželství a k dětem, které si toužebně přeje a už si zoufá.

Řekla mi, že neví, jak si s touhle situací poradit a tak jsme se na to podívaly s pomocí technik neurolingvistického programování, které umožňují pracovat s podvědomou myslí.

Díky tomu se Janě jasně rozkrylo, jak je na tom se svým vztahem a proč se s ní Jirka opakovaně “rozchází” a znovu dává dohromady. Pochopila, že je takovým jeho náhradníkem v záloze a že se k ní vrací pokaždé, když zrovna nemá někoho lepšího. Tento prožitek jí pomohl uvědomit si to, co předtím nebyla schopná vidět jasně – pochopení pravé motivace jejího partnera. A to jí konečně umožnilo odpoutat se od něj.

Místo naplnění společných plánů nečekaný rozchod a výmluvy

Klientka Lucka se přišla svěřit se svým nečekaným rozchodem, který ji šokoval. S Honzou chodila šest let, nedávno si dokonce pořídili společné bydlení. Plánovali svatbu, děti a bavili se o společné budoucnosti. Věřila, že našla toho pravého životního partnera a otce svých dětí.

Nebe bylo bez mráčku, ale jednoho dne jí Honza oznámil, že se s ní chce rozejít. Lucka z něho nemohla dostat důvod rozchodu, kromě několika banálních výmluv, které jí situaci příliš nevysvětlily.

Cítila, že aby se mohla dostat v životě dál, potřebovala by plně pochopit, co se vlastně stalo. Řekla mi, že se snaží vybudovat si svůj samostatný život, ale její bývalý přítel ji pořád kontaktuje a ona neví, jestli si má dělat naděje, že by se mohli vrátit k sobě anebo co se vlastně děje.

Rozhodly jsme se tedy zeptat jejího podvědomí a s pomocí NLP technik jsme získaly odpovědi, které potřebovala. Pochopila, že pro Honzu není jejich vztah už zajímavý a nechce se tedy vázat. Zároveň ale nechce Lucii úplně pustit, protože se bojí, že třeba nenajde někoho lepšího.

Uvědomila si, že je načase se od Honzy úplně oprostit a najít si časem takového partnera, se kterým vytvoří silný vztah a budou chtít od společné budoucnosti oba totéž. Tohle poznání dalo Lucii vnitřní svobodu, sílu a vytáhlo ji z Honzovy vztahové “hry”.

Zlomené srdce a vztah, který byl lží

Petr přišel ke mně na koučink s tím, že se nemůže vzpamatovat z rozchodu – s Karolinou, o které si myslel, že si ji vezme za manželku. Trpí bolestnými pocity. Cítí se méněcenný, zrazený, obelhaný a podvedený. Řekl mi, že si připadá jako hlupák, protože věřil ve společnou šťastnou budoucnost a zřejmě nemůže věřit svému úsudku. Karolína často mluvila o tom, jak se vezmou a všechno líčila v růžových barvách. Petr byl do ní upřímně zamilovaný a v tomto rozpoložení odjel jednou na služební cestu. Karolína mu chyběla tak, že se rozhodl ji po svém návratu požádat o ruku.

Jaké ale bylo jeho překvapení, když místo radostného “ano”, které očekával, následovala studená sprcha v podobě “ne” a řeči o tom, že pro sebe přece jen nejsou ti praví. Krátce poté zjistil, že Karolína chodí už s někým jiným. To jeho rozporuplné pocity a zmatek ještě víc umocnilo.

Když jsme se na jeho situaci podívali v podvědomí s pomocí speciálního postupu, ukázalo se, že jeho bývalá dívka měla druhý partnerský vztah paralelně, ještě když chodila s Petrem a hrála to na obě strany. Nakonec si vybrala toho méně zamilovaného, protože jí to více imponovalo. Byla typem dívky, která ve vztahu předstírá a hraje, aby dostala to, co chce a skutečné city považuje za slabost.

Jakmile si tohle Petr zvědomil, naráz pochopil její lži, které ho držely v uvízlém stavu zlomeného srdce. Byl moc rád, že tento vztah skončil a že má novou možnost najít si někoho, kdo bude schopen jeho city upřímně opětovat.

Řekl “miluji tě” a zmizel jako duch

Eva, kterou koučuji, chodila s Radkem. Několik měsíců vše vypadalo jako slibný začátek vztahu a ona byla šťastná. Strávili spolu nejednu krásnou romantickou noc a on jí říkal, že ji miluje. Eva byla v sedmém nebi, zničehonic se ale Radek přestal úplně ozývat. Vůbec nevěděla, co se děje. Nejdřív se bála, že se mu něco stalo.  Sháněla ho po kamarádech a na různých místech – ale pravda byla taková, že Radek prostě utnul bez vysvětlení jejich komunikaci a začal Evu ignorovat. Byl to rozchod, při kterém zmizel jako duch.

Eva si chtěla vyřešit svůj negativní stav, do kterého ji to dostalo a pochopit, co se vlastně stalo. Cítila, že to je první krok k tomu, aby se jí mohlo ulevit. Díky práci se svým podvědomím zjistila, že s ní Radek manipuloval. Tím, že jí říkal to co chtěla slyšet, od ní dostával všechno co chtěl a využíval ji. Pak se rozhodl, že je u něho čas na změnu a nejsnazší bylo vypařit se.

Eva pochopila, že má Radek velké ego a že je citově nevyzrálý. Dozvěděla se také to, že je pro něj takové chování ve vztazích s dívkami jeho norma.

Uvědomila si a ověřila, že ona opravdu neudělala ve vztahu nic špatně a že chyba není na její straně. Velmi rychle ji díky tomu přešly všechny smutky a rozhodla se pracovat na tom, aby do budoucna mohla mít partnera, který bude citově vyzrálý, ohleduplný a férový.

Pochopit pravdu o svém rozchodu je velice osvobozující. Lidé ji někdy nechtějí svým partnerům říct, ať už proto, že se jim do toho prostě nechce nebo se bojí, že by ho svojí upřímností zranili, a podobně. Ale vaše podvědomí vám odpovědi vždy dá – včetně pro vás cenných rad do budoucna!