Jak posílit svoji imunitu dostupnými způsoby, které fungují

Věřím, že k udržení pevného zdraví je důležité pečovat o svůj celkový stav. Chtěla bych tu s vámi sdílet to, co se mi osvědčilo.

Pro udržení svého dobrého psychického stavu pravidelně procházím koučinkem s podvědomím. Zbavuji se tím psychických bloků a negativních emocí, takže je to skvělá forma psychohygieny. Koučink s podvědomím dělám i se svými klienty. Více si o tom můžete přečíst v článku Jak se cítit dobře.

Pro udržení dobrého fyzického stavu se mi v současné době osvědčilo jíst co nejvíc ovoce a zeleniny, k tomu vybrané výživové doplňky a také dezinfikovat sebe a prostředí kolem sebe. Zařídila jsem se podle skvělých videí, které mi velmi pomáhají – sdílí je Dr. Eric Berg na Youtube.

Níže uvádím tipy, které je dobré využít jako prevenci před viry:

  • Vitamin D
  • Zinek
  • Vitamin C
  • Dezinfekce vnější – jablečný ocet
  • Dezinfekce vnitřní – koloidní  stříbro (k vytření uší, očí a k vykloktání)

K vyčištění nosu mi hodně pomáhá zejména roztok z vylouhovaného česneku (zabije jakékoli viry v dýchacím ústrojí), návod:

  1. Nastrouháme stroužek česneku a necháme 15 minut odstát.
  2. Přes síto tento odstátý česnek přelijeme převařenou horkou vodou, necháme vychladnout na pokojovou teplotu a přidáme špetku soli.
  3. Nalijeme česnekový roztok do konvičky určené k výplachu nosu. Roztok se v předklonu nad umyvadlem vlijeme do jedné nosní dírky tak, až přirozeně vyteče druhou nosní dírkou.
  4. Průběžně se smrká a opakuje čištění obou nosních dírek až do spotřebování roztoku.

Doplňky stravy, koloidní stříbro a konvičku na výplach nosu je možné koupit v jakékoli lékárně (i online). Kvalitní jablečný ocet mají např. v drogerii DM.

Následující recepty připravuji skoro denně. Jsou chutné. cenově dostupné a nabité vitamíny.

Zelené smoothie

Tyčovým mixerem rozmixujeme všechny následující ingredience: banán, kiwi, velkou lžíci prášku z mladého ječmene a půlku malé lžičky prášku ze spiruliny a trochu vody.

Ginger shot

Na jednoho zázvorového panáka je třeba čtvrtka citrónu vyloupnutého z kůry, cca 2 cm špalíčku oloupaného čerstvého zázvoru a trochu vody. Vše rozmixujeme tyčovým mixérem, nalijeme do malé skleničky a rychle do sebe obrátíme.

Celoroční salát

Je třeba nastrouhat řepu, mrkev, jablko, několik stroužků česneku nebo malou cibuli a doplnit o slunečnicová semínka nebo vlašské ořechy.
Zálivka: dvě lžíce kvalitního oleje např. olivového, půlka vymačkaného citronu a sůl podle chuti.

Mě uvedené tipy pomáhají chránit se před viry a věřím, že pomohou i vám!