Jak se zbavit nejistoty ve vztahu

Eliška chtěla řešit svůj pocit nejistoty v partnerských vztazích, protože jí to způsobovalo problémy. V některých situacích cítila, že nemá  pevnou půdu pod nohama nebo reagovala zbytečně přehnaně.

Při koučinku s podvědomím jsme zjistily, že tenhle blok u ní vznikl v minulosti – v situaci, kdy nečekaně skončila v nemocnici.

V té době byla zamilovaná a žila v dlouhodobém partnerském vztahu. Když ale, celá vyděšená, zavolala svému partnerovi, jestli za ní do nemocnice může přijet, on to odmítl. Byl v té době na služební cestě a viděl to pro sebe jako neekonomické. Z celého rozhovoru měla špatný pocit a uvědomila si, že u něho není na prvním místě. Těžkou situaci byla nucena ustát sama. Pak se rozhodla. Následoval rozchod s přítelem.

Ve vztahu, ale sama na problémy. Stojí to za to?

Tenkrát u ní vzniklo kořenové omezující přesvědčení: “Nemůžu se spolehnout na svého partnera.”

Situaci jsme u ni zpracovaly na podvědomé úrovni technikami neurolingvistického programování. Došlo tím u ní ke zbavení se negativních emocí a také ke změně omezujících přesvědčení na přesvědčení užitečná. Její hlavní nové přesvědčení znělo: “Můžu se vždy spolehnout na svého partnera.”

Eliška si ujasnila, že jí tehdejší situace vlastně posloužila, aby si udělala o svém budoucím partnerovi jasno. S bývalým partnerem by, vzhledem k jeho prioritám, rodinu založit nechtěla. Chtěla jen takového partnera, s kterým tu budou pro sebe v dobrém i zlém a za všech okolností se podporovat.

Potvrdila si, že je důležité naslouchat svému vnitřnímu já a spolehnout se na svoje pocity, nečekat, že se ten druhý změní, pokud sám nechce a také to, že je nutné vědět přesně co člověk (ne)chce, vážit si sama sebe a stát si na svém. Změnila se její přitažlivost a díky tomu začala potkávat jiné typy mužů. Ti splňovali mnohem lépe její kritéria, až potkala svoji novou lásku, se kterou jí stojí za to budovat vztah.