Jak uzdravit vztah s otcem na podvědomé úrovni

Přišla ke mně na koučink klientka Kristýna. Řekla mi, že by si ráda našla manžela a založila s ním rodinu, ale že nemá štěstí na muže. Nikdy nepotkává typy mužů, kteří by ji přitahovaly. Vždy, když musí s nějakým mužem trávit více času, po nějaké době si uvědomí, že jí zrcadlí jejího otce, se kterým se přestala vídat když byla ještě dítě kvůli jeho negativnímu chování k ní. Byla z téhle opakované situace už velmi unavená a tak mě poprosila, abychom se na to podívali v koučinku s jejím podvědomím.

Na ose času jsme se vrátili nad období, kdy s ním žila a tam jsme nalezly řadu negativních programů, které tam vznikly. Níže z nich uvádím pár vybraných.

Při programování platí, že otec = muž = autorita = partner(ka). Vztah s partnerem totiž zrcadlí vždy toho problémovějšího rodiče.

1) Nemám ráda svého otce.
2) Otec lže, manipuluje, podvádí a pomlouvá mě.
3) Otec mě zraňuje, ubližuje mi a dopouští se na mě násilí.
4) Otec se chová na můj úkor.
5) Otci na mě nezáleží a nevidí moji hodnotu.

Tyto omezující programy jsme v podvědomí zpracovaly a vyčistily a po té jsme je nahradily programy užitečnými.

1) Mám ráda muže.
2) Muž říká pravdu, je upřímný a poctivý a mluví o mě v dobrém a pochvalně.
3) Muž se chová ve prospěch nás obou.
4) Muž o mě pečuje, stará se o mě a chrání mě.
5) Muž mě velmi miluje a vidí moji velkou hodnotu.

Odkoučování tohoto tématu bylo pro Kristýnu velmi zásadním zlomem, kdy si posvítila na to, jaké programy její podvědomí skrývalo a jak zásadně jí tato stará podvědomá přesvědčení sabotovala v jejím životě ve vztazích s muži.

Pocítila jako velkou úlevu i to, že se zbavila silných negativních emocí, které předtím v této souvislosti cítila. Uvědomila si, že udělala zásadní krok v uzdravení sama sebe, aby mohla do svého života přitáhnout toho pravého muže – už bez pokroucených výsledků, které jí před tím navzdory jejím snahám, vytvářely její staré podvědomé programy.