Jak získat víru v sebe a dosáhnout svých cílů díky koučinku s podvědomím

Přišel ke mně na koučink klient Pavel, sympatický mladý muž a odborník ve svém oboru. Byl to pozitivně naladěný člověk, a i přesto zažil, jaké to je, když ho sabotuje jeho podvědomí. Chtěl ve svém životě udělat výrazné pozitivní změny. Něco ho ale vnitřně zastavovalo a proto se mu nedařilo je realizovat. Marně s tím u sebe bojoval.

Například mu vadilo, že neumí říkat lidem „ne“. Omezovalo ho to a způsobovalo mu to problémy v osobním a pracovním životě. V zaměstnání ho využívali a i když byl výkonný a šikovný, často zažíval ponižování. Neuměl se za sebe postavit ani se zastat své partnerky, když bylo třeba.
Vždycky myslel nejdříve na potřeby ostatních, teprve až pak na svoje. Také později, když se dal na volnou nohu, problémy přetrvávaly. Bral zakázky za nevýhodných podmínek a byl z toho zoufalý.

Pavel mi řekl: „Neuměl jsem ani jako podnikatel říci „A DOST“! Všechno jsem odkýval. Nedokázal jsem špatné podmínky odmítnout a zase jsem to v sobě dusil. Zjistil jsem, že ani pořádně nevím, co bych chtěl a nedovolím si to přiznat. Tuším, že tenhle postoj u mě vznikl asi v dětství, kdy se mě na to nikdo neptal.“

Proto jsme šli v koučinku do jeho podvědomí, abychom našli kořen tohoto chování, které u sebe potřeboval změnit. Pavel se se zavřenýma očima dostal nad situaci, kdy byl malý kluk a do jeho života přišel otčím, který byl neústupný, despotický a omezený a který malého Pavla často trestal pro každou hloupost.

Aby s ním Pavel nějak vyšel, zvolil chování, které to umožnilo – snažil se jít otčímovi z cesty, nic po něm nechtěl a zavděčoval se mu. Musel potlačit svoje potřeby a osobnost a proto si z tohoto soužití odnesl negativní přesvědčení, která se uložila v jeho podvědomí. Odtud ovlivňovala jeho pocit ze sebe, jeho vztahy s ostatními lidmi a omezovala ho i v dospělosti. Protože žil s otčímem – utlačovatelem celé dětství a kus dospívání, podobalo se jeho podvědomí „zavirovanému počítači“.

Při práci na časové ose jsme našli například následující přesvědčení, která odpovídají tomu, že podvědomí zobecňuje a zapisuje je na základě prožívaných silných negativních emocí a ne na základě vědomého analyzování:

1) Nemůžu dávat lidem hranice.
2) Nevidím cestu, jak být svobodný.
3) Nedokážu být sám sebou.
4) Nejsem dost dobrý.
5) Nemám žádnou hodnotu.
6) Není mi dovoleno říkat lidem „ne“ a musím jim všechno odkývat.
7) Nemám právo říkat svůj názor.
8) Nejsem schopný si stát na svém.
9) Nestojím za nic.
10) Bojím se své budoucnosti.

Po přečtení nalezených omezujících programů Pavla zamrazilo. Teď to ale všechno dávalo konečně smysl! Měl svoji situaci vysvětlenou, protože si racionálně ujasnil původ svých problémů. Z koučinku odcházel s pocitem velké úlevy. Nejenom, že se zbavil starých emocí, které se tímto procesem odstranily, ale získal i moudrá poznání, na která si během této práce na sobě přišel.
Poté jsme do podvědomí dosadili nová užitečná přesvědčení, která si sám zvolil a která ho poté začala v životě podporovat. Začal mít ze sebe nový pocit, který mu umožnil intenzivně jednat a jít za tím, co pro sebe v životě chce.

1) Můžu a smím dávat lidem zdravé hranice.
2) Vidím cestu, být svobodný.
3) Dokážu být vždycky sám sebou.
4) Jsem dost dobrý a jsem jedinečný.
5) Mám a vidím, za všech okolností, svoji velkou hodnotu.
6) Je mi dovoleno říkat lidem „ne“ – vždy, když je to potřeba.
7) Mám právo a umím říkat svobodně svoje názory.
8) Jsem schopný stát na svém.
9) Zasloužím si ve svém životě to nejlepší – zdraví, lásku, úspěch, hojnost a štěstí i splnit si své sny.
10) Mám bezpečnou a šťastnou budoucnost a těším se na ni.

Vliv nových pozitivních programů se brzy dostavil. Pavel se s minulými událostmi vyrovnal, začal se postupně lépe cítit a také se, díky své změněné přitažlivosti, začala měnit jeho životní realita.
Bylo pro mě radostné sledovat, jak se Pavel mění. Začal být vyrovnaný, optimistický a sebejistý. Jeho vztah s přítelkyní se zlepšil. Začal si také více věřit a to i v podnikání, které nabralo nový směr a začalo se rozvíjet. Mimo jiné také proto, že si Pavel začal chodit na koučink s podvědomím pro nové nápady a postupy, jak dál, aby jeho snažení mělo co nejlepší výsledky.

Za několik měsíců pravidelného koučování se mu podařilo dostat svůj život na úplně jinou, vyšší úroveň. S nově nabytou sebejistotou, energií a novými informacemi pomohl také své přítelkyni vybudovat její podnikání a být jí spolehlivou oporou. Povedlo se jim dokonce přemístit se do krásné přímořské zahraniční destinace, odkud v současné době oba na dálku pracují. Splnili si sen, o kterém předtím jen roky snili.

Součástí jeho zpětné vazby na náš společný koučink bylo i následující prohlášení: „Jsem touto prací nadšený a jsem vděčný, že jsem vás našel. Sice by bylo lepší, kdyby k tomu došlo dříve, ale raději pozdě, než nikdy 😊.”