Jak si najít vlastní cestu životem

Na koučink přišla ke mně Lenka. Popisovala, jakým způsobem ona se svým přítelem žijí v Praze. Oba každý den pracují osm a více hodin, mají nad sebou šéfy, od kterých si musejí nechat hodně líbit a ani nestíhají dělat co je baví, večer se nanejvýš spolu na něco dívají. Říkala, že je to způsob života většiny lidí, které zná a že i její rodiče to považují za úplně normální. Ona ale ví, že takhle žít nechce a nechce tak žít ani její přítel.

Vyhněte se tápání

Měla několik nápadů, které chtěla při koučinku s podvědomím prozkoumat, aby zjistila, jaká varianta budoucnosti by jí a jejímu příteli umožnila jít jejich vlastní cestou.

První nápad byl odjet spolu do Anglie a pracovat tam v hotelu. Její podvědomí umožnilo Lence prožít si tuto možnost. Viděla úplně jasně, že by se tím nic nevyřešilo.

Kvalifikovanou práci by, vzhledem ke své průměrné angličtině, nesehnali – oba by opět pracovali od nevidím do nevidím a znovu by museli poslouchat šéfa. To rozhodně nebyl vyvážený životní styl, po kterém touží.

Zařiďte si svůj život podle sebe

Lence tedy došlo, že to není o tom, v jaké zemi žije, ale jak si svůj život zařídí, proto jsme už další varianty života v jiných zemích, se kterými původně přišla, neprověřovaly. Lenka si v koučinku uvědomila, že musí vzít v potaz, co jsou její opravdové priority a na nich si svůj život vystavět.

Ujasněte si svoje priority

Tyto její priority jsme stanovily koučinkem. Nejprve si Lenka ujasnila, že nechce žít ve městě, protože ke štěstí potřebuje přírodu. Dále se ujistila v tom, že nad sebou nechce mít šéfa, že pracovní kolektivy od rána do večera ji unavují. A také to, že pokud má dělat nějakou práci, tak musí mít takovou, která ji bude bavit a dávat jí smysl.

Najděte řešení na míru

Řekla mi, že nejšťastnější je, když je se svým přítelem. Skvěle se doplňují a protože on momentálně řeší stejné věci jako ona, napadlo ji, že by mohli pracovat spolu. Napadlo ji také, jaké by to bylo, kdyby si spolu založili e-shop, kterému by ona zajišťovala kreativní stránku a on tu marketingově prodejní. Oba by tak mohli dělat to, co je nejvíc baví a mohli by žít život v krásné české přírodě. Její podvědomí jí dalo prožít si, jaké by to bylo. Díky tomu nadšeně zjistila, že tohle je to řešení, které tak dlouho hledala.

Sebejistě jděte za svým

Díky koučinku s podvědomím si Lenka s novou jistotou potvrdila, že pro udržení rovnováhy mezi jejím pracovním a osobním životem je pro ni klíčové: žít v přírodě, mít vlastní podnikání a spolu se svým partnerem se doplňovat při jeho budování. Teď věděla, jaká cesta je pro ni ta správná a zbavila se pochybností, které ji předtím oslabovaly. Díky tomu, co jí její podvědomí odhalilo, si nemuseli s přítelem slepé uličky odžívat.

Lenka odcházela s novou chutí, energií a odhodláním pustit se do realizace svého plánu.