Zatočte s depkami pravidelnou seberealizací

Lucie byla dívka velmi hudebně nadaná. Uměla krásně zpívat a vždycky snila o tom, že bude zpěvačka. Nikdy však nešla za tím, aby se zpěvem živila. Místo toho v práci plánovala společenské akce a o zpívání jen snila. Cítila, že není šťastná ve svém životě a měla pocit, že její stávající práce není pro ni a že by ji měla změnit. Její sen zůstával nenaplněný a úplně jí odešla radost a chuť do života.

Vyřešte, jakou dělat práci

Lucie přišla ke mně na koučink, prověřit si tyto dvě možnosti. První možnost byla – odejde z práce a bude se snažit uživit jako zpěvačka. Třeba se nechá najímat pro vystupování na svatbách nebo na diskotékách. Zajímalo ji, jaké by to bylo, kdyby jenom zpívala? V koučinku viděla, že by to velmi drhlo – že by měla málo příležitostí a nevydělala by si dost peněz na živobytí. Pochopila, že ohrožení na této cestě je reálné a proto si ji nezvolila.

Zažívejte naplnění z práce

Druhou možností bylo zeptat se svého podvědomí, jaké to pro ni bude, když za svým snem nepůjde. Řekne si, že to byl jen sen, zapomene na něj a dál zůstane u svojí práce plánování společenských akcí. V podvědomí si prožila, že když svůj sen vzdá, bude to, jako kdyby odumřela část její duše. Byla by ve svém životě nešťastná. Chybělo by jí naplnění a i když je ve své stávající práci dobrá a slušně ji živí – bez zpívání se cítí mizerně. Hlodal by v ní pocit, proč má vůbec žít, když nežije „to svoje“?

Správně si vyvažte svůj rozvrh

Protože ani jedna z možností, se kterou na koučink přišla, nebyla ještě ta pravá, hledaly jsme dál a ptaly jsme se jejího podvědomí, jak často by bylo pro ni vhodné zpěv dělat, aby byla šťastná a Lucie s překvapením zjistila, že jí stačí zpívat jednou týdně. Pak se do toho ale musí opravdu položit (například si pronajmout studio, celý den strávit s mikrofonem nebo s kytarou…), aby naplno pocítila svoji seberealizaci a uspokojila svoji kreativitu.

Udělejte si čas na pravidelnou seberealizaci

Vymyslela si, že jednou týdně věnuje jeden den z víkendu tomu, aby trénovala zpěv. Zároveň si založí Youtube kanál, proto, aby to sdílela s lidmi. Vždycky, když nacvičí písničku, dá ji na Youtube a natočí k ní video. Postupně si takhle vybuduje povědomí o sobě. Buď jí sebepropagace na Youtube pomůže získávat placená vystoupení nebo časem začne vydělávat prostřednictvím svého kanálu. A i kdyby se neprosadila do té míry, aby jí tahle aktivita vydělávala, stejně jí to bude přinášet uspokojení a radost ze života.

Rozvrhněte si svůj čas tak, aby bylo místo na radost

Pocítila, že to rozhodně za to stojí mít zpívání pravidelně ve svém životě. Dál u toho může dělat plánování akcí – má na to schopnosti a baví ji to, ale jen pokud si vyčlení jeden den v týdnu, bez vynechávání, na to, aby se věnovala zpěvu.

Odcházela rozzářená, protože věděla, že tahle malá, ale zásadní změna jí vrátí zpátky do života radost. Navíc jí umožní udržet si svoji práci a přitom se naplno seberealizovat.